تاریخ انتشار : دوشنبه 2 مرداد 1402 - 12:31
کد خبر : 1902

آخرین وضعیت پرونده‌ ترمیم دستمزد کارگران

آخرین وضعیت پرونده‌ ترمیم دستمزد کارگران
عضو کارگری شورایعالی کار در پاسخ به این سوال که «اگر موضوع ترمیم دستمزد کارگران در جلسه‌ی شورای عالی کار به نتیجه نرسید، قدم بعدی نمایندگان کارگری چیست؟» گفت: تشکل‌های کارگری باید در این خصوص تصمیم بگیرند.

عضو کارگری شورایعالی کار در پاسخ به این سوال که «اگر موضوع ترمیم دستمزد کارگران در جلسه‌ی شورایعالی کار به نتیجه نرسید، قدم بعدی نمایندگان کارگری چیست؟» گفت: تشکل‌های کارگری باید در این خصوص تصمیم بگیرند.

به گزارش کارگر ۲۴ به نقل از ایلنا، خدایی گفت: در حال حاضر منتظر تشکیل جلسه هستیم که مجددا موضوع را پیگیری کنیم؛ البته موضوع این جلسه‌ی شورایعالی کار حتما باید دستمزد باشد.

نشست شورایعالی کار با موضوع ترمیم دستمزد که قرار بود اواخر تیرماه برگزار شود، به دلیلِ‌ عدم حضور وزرای اقتصادی دولت، برگزار نشد. نمایندگانِ کارگری پیش از این اعلام کرده بودند که در صورتِ به نتیجه نرسیدن موضوع ترمیم دستمزد در جلسه‌ی شورایعالی کار به سراغِ راهکار دیگری می‌روند.

علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در خصوص آخرین وضعیتِ پرونده‌ی دستمزد ۱۴۰۲ کارگران گفت: جلسه‌ی تیرماه شورایعالی کار باتوجه به‌ عدم حضور وزاری اقتصادی دولت، با اعتراض گروه کارگری تشکیل نشد. جلسه به حد نصاب نرسیده بود و آن‌ها که باید در خصوص ترمیم دستمزد تصمیم‌گیری می‌کردند، حضور نداشتند پس تشکیلِ این جلسه عملا بی‌فایده بود.

خدایی گفت: در حال حاضر منتظر تشکیل جلسه هستیم که مجددا موضوع را پیگیری کنیم؛ البته موضوع این جلسه‌ی شورایعالی کار حتما باید دستمزد باشد.

عضو کارگری شورایعالی کار در پاسخ به این سوال که «اگر موضوع ترمیم دستمزدِ کارگران در جلسه‌ی شورایعالی کار به نتیجه نرسید، قدم بعدی نمایندگان کارگری چیست؟» گفت: تشکل‌های کارگری باید در این خصوص تصمیم بگیرند. نماینده‌های کارگری شورایعالی کار تنها تصمیم‌گیرندگان در موردِ مناسباتِ کلی کارگری نیستند. در واقع نمایندگان شورایعالی کار به نمایندگی از هیئت مدیره در شورایعالی کار حضور دارند. هر کدام از تشکل‌های کارگری نماینده دارند، ما نتیجه‌ی پیگیری‌ها و جلسات را به نمایندگان اعلام می‌کنیم و در نهایت تصمیم‌گیری می‌کنیم.

خدایی گفت: در حال حاضر به دنبالِ تشکیل جلسه‌ی شورایعالی کار با حضور وزاری اقتصادی دولت هستیم؛ باید نتیجه‌ی آن جلسه را ببینیم و بعد تصمیم نهایی را اعلام کنیم.

کانال تلگرام کارگر 24
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.