تاریخ انتشار : سه شنبه 20 تیر 1402 - 19:02
کد خبر : 1518

آیا کارفرما می‌تواند سفته ضمانت حسن انجام کار را به علت ترک کار به اجرا بگذارد؟

آیا کارفرما می‌تواند سفته ضمانت حسن انجام کار را به علت ترک کار به اجرا بگذارد؟
کارفرما در صورت به اجرا گذاشتن سفته ضمانت، باید ثابت کند که بابت ترک کار شما خسارتی به او وارد شده است.

به گزارش کارگر ۲۴؛ کارشناس حقوقی اعتمادآنلاین نوشت: کارفرما در صورت به اجرا گذاشتن سفته ضمانت ، باید ثابت کند که بابت ترک کار شما خسارتی به او وارد شده است.

کارفرمایانی که برخلاف مقررات قرارداد کار و بدون دلیل موجه قانونی از سفته‌هایی که توسط کارگران به آنها سپرده شده سوءاستفاده کنند، به موجب ماده ۶۷۳ ﻗﺎنون ﻣﺠﺎزات اﺳﻼﻣﯽ،‏ که مقرر می‌دارد: «ﻫﺮ ﮐﺲ از ﺳﻔﯿﺪ ﻣُﻬﺮ ﯾﺎ ﺳﻔﯿﺪ ﺍﻣﻀﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ او ﺳﭙﺮده ﺷﺪه ﯾﺎ ﺑﻪ ﻫﺮ ﻃﺮﯾﻖ ﺑﻪ دست آورده است، ﺳﻮﺀاﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﺪ، ﺑﻪ ﯾﮏ ﺗﺎ ﺳﻪ ﺳﺎل ﺣﺒﺲ ﻣﺤﮑﻮم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.»، مشمول مجازات خواهد شد.

 

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.