تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 مرداد 1402 - 12:01
کد خبر : 1950

با این مدارک بیمه پرداخت نشده را احیا کنید

با این مدارک بیمه پرداخت نشده را احیا کنید
کارگران برای ادعای سابقه باید با همراه داشتن مدارک لازم به آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه کنند. در این صورت کارگران مدارکی مانند فیش حقوقی، حکم کارگزینی، فهرستی از پرداخت کارفرما به بانک و هر مدرکی که اثبات می کند برای کارفرمایی کار کرده اند و کارفرما در پرداخت حق بیمه قصور کرده را و همچنین مشخصات کارگاه و کارفرمای مورد نظر و ایامی که حق بیمه پرداخت نشده را به شعبه ارائه کنند تا کمیته های رسیدگی به ادعای سوابق کارگران تشکیل شود.

خلا بیمه به ایامی گفته می شود که بیمه شده کار کرده باشد ولی حق بیمه ایام کارکرد آن واریز نشده باشد.

به گزارش کارگر ۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، افرادی که برای کارفرمایی کار می کنند و به اصطلاح بیمه شده اجباری هستند باید کارفرما حق بیمه آنها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و با پرداخت حق بیمه برای کارگرانی که فهرست آنها در اختیار این سازمان قرار می گیرد سابقه ایجاد می شود. این سوابق در بانکهای اطلاعاتی تامین اجتماعی نگهداری می شود و در زمان مقرر برای امور بازنشستگی، بیماری و سایر خدمات مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر کوتاهی در زمینه پرداخت حق بیمه از سوی کارفرمایان انجام گیرد، سازمان تامین اجتماعی از طریق شکایتی که کارگر در خصوص ادعای سابقه انجام می دهد به درخواست های آنها رسیدگی می کند.

کارگران برای ادعای سابقه باید با همراه داشتن مدارک لازم به آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه کنند.

در این صورت کارگران مدارکی مانند فیش حقوقی، حکم کارگزینی، فهرستی از پرداخت کارفرما به بانک و هر مدرکی که اثبات می کند برای کارفرمایی کار کرده اند و کارفرما در پرداخت حق بیمه قصور کرده را و همچنین مشخصات کارگاه و کارفرمای مورد نظر و ایامی که حق بیمه پرداخت نشده را به شعبه ارائه کنند تا کمیته های رسیدگی به ادعای سوابق کارگران تشکیل شود.

گفتنی است، قانون صرفا در یک مورد که بیمه شده اشتغال نداشته و همچنین حق بیمه پرداخت نکرده، مجوز ایجاد سوابق بیمه را داده است و آن در مورد افرادی است که به سن ۶٠ سال رسیده باشند و سابقه بیمه قبلی داشته باشند و می خواهند بازنشسته شوند، می توانند تا مرز ١٠ سال، با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شده، با ١٠ روز حقوق بازنشسته شوند.

سازمان تامین اجتماعی توصیه می کند بیمه شدگان زمانی که اشتغال ندارند با انعقاد قرارداد بیمه اختیاری با این سازمان ، بیمه پردازی خود را داشته باشند تا بین سوابق بیمه ای آنها خلا ایجاد نشود.

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 37 در انتظار بررسی : 33 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

داوداحمدزاده جمعه , ۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳

سلام من ازمردادسال۹۰ مشغول کارشدم دریک شرکت خصوصی ولی ازآذرسال۹۰بیمه کردن مدرک کارگزینی هم دارم که ازمردادمشغول بودم..ضمناهنوزم درهمان شرکت مشغول کارهستم آیا الان میتوانم آن۴ماه که بیمه نکردن اقدام کنم؟آیامیتونن بخاطراقدامم تسویه بدهن؟

مهدی جم جمعه , ۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۴

سلام بله میتونید

مهدی مرادی شنبه , ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹

ما قبلا کارمیکردیم دستی حقوق میگرفتیم چکارکنیم بیچاره شدیم

مهدی جم شنبه , ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴

اگر دستی بوده باشه نمیشه کاری کرد