تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1402 - 13:33
کد خبر : 2321

انتقاد کارگران روز مزدی پتروشیمی جم به‌ عدم تبدیل وضعیت

انتقاد کارگران روز مزدی پتروشیمی جم به‌ عدم تبدیل وضعیت
کارگران پتروشیمی جم با بیان اینکه قراردادهای موقت، آسیب جدی به امنیت شغلی کارگران شرکتی وارد می‌کند، گفتند: با توجه به اینکه کارگران روزمزدی فاقد اضافه کار، حق مرخصی، پاداش و بهره‌وری و برخی مزایای دیگر هستیم از مسئولان مربوطه می‌خواهیم کارگران روزمزد را به حال خودشان رها نکنند.

کارگران پتروشیمی جم با بیان اینکه قراردادهای موقت، آسیب جدی به امنیت شغلی کارگران شرکتی وارد می‌کند، گفتند: با توجه به اینکه کارگران روز مزدی فاقد اضافه کار، حق مرخصی، پاداش و بهره‌وری و برخی مزایای دیگر هستیم از مسئولان مربوطه می‌خواهیم کارگران روز مزدی را به حال خودشان رها نکنند.

تعدادی از کارگران روزمزدی شاغل در شرکت پتروشیمی جم در استان بوشهر به‌ عدم اجرای طرح تبدیل وضعیت استخدامی خود انتقاد دارند.

به گزارش کارگر ۲۴؛ برخی کارگران روزمزدی شاغل در پتروشیمی جم که خواستار تبدیل وضعیت استخدامی خود بر اساس تصریحات قانون هستند، در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: بیش از یک سال است ما کارگران روزمزدی پیگیر اجرای طرح تبدیل وضعت شغلی خود از شرکتی به قرارداد مستقیم هستیم که هنوز عملی نشده است.

این کارگران اظهار داشتند: در مجموعه پتروشیمی جم حدود ۳۰۰ کارگر روزمزدی مشغول کار بودند که طی ماه‌های گذشته شماری از کارگران از سوی کارفرما کنار گذاشته شده و هم اکنون حدود ۱۰۸ کارگر در پتروشیمی باقی مانده‌اند.

به گفته آن‌ها؛ میانگین سوابق کار کارگران باقی مانده شرکتی پتروشیمی جم حدود ۵تا ۱۰سال است و در طول این سال‌ها در انتظار بهبود وضعیت شغلی خود مشغول کار بوده‌اند. متاسفانه دستمزدهایی که به ما کارگران روزمزدی پرداخت می‌شود قابل مقایسه با سایر کارگران شرکت نیست.

کارگران با بیان اینکه در حال حاضر امیدمان به اجرای طرح تبدیل وضعیت استخدامی است که برخی مسئولان پتروشیمی وعده آن را داده‌اند، گفتند: در حالی قرار است ما کارگران از شرکتی به قراردادی تبدیل وضعیت شویم که تعدادی از کارگران در این هوای گرم و شرجی به دلیل کمبود نیرو به انجام کارهای ساختمانی و تخریب دیوارها مجبور هستند.

بنا بر ادعای آن‌ها، اگر پتروشیمی جم قرار است کارگران شرکتی را تبدیل وضعیت کند در ابتدا باید نیروی کار بومی را در اولویت قرار دهد تا امنیت شغلی کارگران روزمزدی که آنهم اکثرا بومی منطقه عسلویه‌اند، تامین می‌شود.

کارگران پتروشیمی جم با بیان اینکه قراردادهای موقت، آسیب جدی به امنیت شغلی کارگران شرکتی وارد می‌کند، افزودند: با توجه به اینکه کارگران روزمزدی فاقد اضافه کار، حق مرخصی، پاداش و بهره‌وری و برخی مزایای دیگر هستیم از مسئولان مربوطه می‌خواهیم کارگران روزمزد را به حال خودشان رها نکنند.

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.