تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 فروردین 1403 - 11:40
کد خبر : 4307

واکنش فعال کارگری به گمانه زنی ها درباره افزایش مبلغ حق مسکن

واکنش فعال کارگری به گمانه زنی ها درباره افزایش مبلغ حق مسکن
نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در ادامه عنوان کرد: جلسه روز گذشته شورا پیرامون پیشنهادات اعضا درباره حق مسکن کارگران برگزار شد که در آن هیچ مصوبه‌ای وجود نداشت و اعضا تنها پیشنهادات خود را ارایه کردند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار، ابعاد جلسه اعضای این شورا در خصوص حق مسکن را تشریح کرد.

به گزارش اکونگار، جلسه شورای عالی کار روز گذشته با حضور نمایندگان دولتی، کارفرمایی و تعدادی از نمایندگان کارگری برگزار شده است. پس از پایان جلسه نمایندگان کارفرمایان به رسانه‌ها اعلام کردند که هیچ تصمیمی در شورای در رابطه با دستمزد کارگران صورت نگرفته و جلسه پیرامون حق مسکن کارگران بود.

درحالی که تعدادی از نمایندگان کارگران در این جلسه حضور نداشتند، اخباری پیرامون مصوبه جدید مزدی منتشر شد و گفته می‌شد، جزئیات این مصوبه قرار است بعد از ابلاغ از سوی وزارت کار اعلام شود. همین موضوع گمانه‌زنی‌ها را درباره تغییر مصوبه مزدی ۱۴۰۳ افزایش داد و اخبار ضد و نقیضی در رابطه دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

جلسه شورای عالی کار به روایت نماینده کارگری

هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در این رابطه به «اکونگار» گفت: یک موضوع درمورد دستمزد کارگران وجود دارد که آن تعیین حق مسکن است. جلسه روز گذشته شورای عالی کار هم در رابطه با حق مسکن کارگران در سال ۱۴۰۳ بود.

وی با اشاره به اینکه حق مسکن کارگران موضوعی است که نمایندگان کارگری در جلسه شورای عالی کار مطرح کرده و اعضای شورا درباره آن نظر می‌دهند، گفت: بر اساس قانون اعضای شورای عالی کار فقط می‌توانند در رابطه با رقم حق مسکن کارگران پیشنهادات خود را ارایه کنند و این هیات دولت است که حق مسکن کارگران را تصویب می‌کند. به عبارتی اعضای شورای عالی کار حق تصویب رقم حق مسکن کارگران را ندارند و تنها پیشنهادات خود را به دولت می‌دهند.

پیشنهادات اعضای شورای عالی کار درباره رقم حق مسکن کارگران

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در ادامه عنوان کرد: جلسه روز گذشته شورا پیرامون پیشنهادات اعضا درباره حق مسکن کارگران برگزار شد که در آن هیچ مصوبه‌ای وجود نداشت و اعضا تنها پیشنهادات خود را ارایه کردند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته هم روال تعیین حق مسکن کارگران به این صورت بود. حتی زمان اجرای اعمال حق مسکن کارگران روی فیش‌های حقوقی کارگران را هم دولت تعیین می‌کند.

ابوی افزود: هیچ مبنا و یا عدد خاصی درباره تعیین حق مسکن کارگران وجود ندارد و آنچه که به عنوان حق مسکن در دستمزد کارگران لحاظ می‌شود حاصل پیشنهادات اعضای شورای عالی کار و تصمیم دولت است. روز گذشته هم اعضا پیشنهاداتی در این رابطه داشتند که بی نتیجه ماند. آنچه که در جلسه روز گذشته شورای عالی کار گذشت مذاکره پیرامون حق مسکن کارگران بود و هیچ تصمیم قطعی و جدی در این زمینه گرفته نشد.

دولت حق مسکن کارگران را تعیین می‌کند

وی در پایان تاکید کرد: دولت هرساله به موضوع حق مسکن کارگران ورود می‌کند و این دولت است که نهایتا رقم حق مسکن کارگران و زمان اعمال آن را تعیین خواهد کرد.مبنای آن هم پیشنهاد سه گروه اعضای شورای عالی کار است. با این حال دولت در نهایت باید برای حق مسکن کارگران تصمیم بگیرد، نه شورای عالی کار.

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.