تاریخ انتشار : شنبه 14 بهمن 1402 - 22:10
کد خبر : 3922

‌میزان پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری تغییر کرد

‌میزان پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری تغییر کرد
مدیرکل ‌تامین اجتماعی استان کردستان خاطر نشان کرد: تغییراتی در بحث تعهدات سازمان تامین اجتماعی در بخش مرخصی سازمانی برای حمایت از جامعه خانواده و جوانی جمعیت «پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری» ایجاد شده و از 6 ماه تعهد به 9 ماه رسیده است.

مدیرکل ‌تامین اجتماعی کردستان گفت: مجموع افراد تحت پوشش این بیمه ۶۸۵ هزار و ۸۱۵ نفر است که ۴۰ درصد از کل جمعیت استان را شامل می‌شود.

به گزارش تسنیم، سید صلاح قریشی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن تأمین اجتماعی کردستان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی یکی از بزرگترن نهاد اجتماعی کشور است که وظیفه خدمت‌گزاری به جامعه که بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت کشور یعنی ۵۳ درصد تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی ۱۸ صندوق در بخش بیمه فعالیت دارد، افزود: آمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در استان کردستان ۲۲۷ هزار و ۱۹۵ نفر بیمه شده اصلی بوده که شامل بیمه اجباری، بیمه توافقی، بیمه اختیاری، بیمه مشاغل، بیمه رانندگان، بیمه کارگران، بیمه قالی بافان، بیمه ساختمانی، بیمه بیکاری، بیمه کارفرمایان سنفی و برخی دیگر از بیمه‌ها تفکیک می‌شود.

مدیرکل ‌تامین اجتماعی استان کردستان بیان کرد: مجموع افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی کردستان ۶۸۵ هزار و ۸۱۵ نفر است که ۴۰ درصد از کل جمعیت استان را در بر گرفته و ۵۳ درصد تحت پوشش، بیمه شهری هستند.

قریشی عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش بیمه خانواده ایرانی در بخش زنان خانه‌دار، دانشجویان دختر و پسر پوشش بسیار خوبی در سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از آحاد جامعه انجام می‌دهد که خوشبختانه نتیجه آن در دو سال اخیر افزایش ۲.۳ میلیون نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در کشور بوده است.

مدیرکل ‌تامین اجتماعی استان کردستان بیان کرد: پرداخت تعهدات سازمان تامین اجتماعی شامل مستمری سه گانه بازنشسته، از کار افتاده و بازماندگان است که با توجه به سیاست این سازمان تاکنون تعلیقی در این راستا وجود نداشته و بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت این سازمان بوده و ۱۸۰ میلیارد تومان پرداخت به بیمه بیکاری بوده است.

وی اظهار کرد: جمعیت کل تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان کردستان ۶۸۵ هزار و ۸۱۵ نفر است که ۶۳ هزار و ۴۶۲ نفر مستمری‌بگیر از تعهدات اصلی این سازمان در حال خدمت‌رسانی است.

مدیرکل ‌تامین اجتماعی استان کردستان خاطر نشان کرد: تغییراتی در بحث تعهدات سازمان تامین اجتماعی در بخش مرخصی سازمانی برای حمایت از جامعه خانواده و جوانی جمعیت «پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری» ایجاد شده و از ۶ ماه تعهد به ۹ ماه رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار کرد: در طول ۲ سال گذشته میزان تسهیلات قرض‌الحسنه به مستمری‌بگیران و بازنشستگان از ۷ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان از افزایش یافته و تاکنون ۲۲۰ میلیون تومان به این قشر زحمتکش در استان پرداخت شده است.

قریشی بیان کرد: در بحث اصلاح ماده ۵ قانون کارگران ساختمانی نیز صدور جواز برای پوشش کارگران ساختمانی بسیار مطلوب بوده، امیدواریم با توجه به منابع درآمدی، مجوز جذب بیمه‌شدگان جدید از سر گرفته شود.

خدمات‌رسانی پزشکی به ۹۴۳ هزار نفر کردستانی

شیرزاد قادرپور اقدم مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کردستان نیز در این نشست مطبوعاتی به ارائه گزارشی پرداخت و اظهار داشت: مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی به عنوان اولین ارائه‌دهنده خدمات بزرگ کشور در دو مقوله درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم خدمات‌رسانی می‌کند.

وی افزود: “توسعه خدمات درمانی و عدالت در خدمات درمان” سیاست اصلی این سازمان است که خوشبختانه ۹ مرکز درمانی در سطح استان اعم از ۲ بیمارستان و ۷ مرکز درمانی وجود دارد.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کردستان بیان کرد: ۳ درمانگاه سطح یک عمومی در شهرستان کامیاران، بانه و دیواندره وجود دارد که مراکز ملکی از نظر کمی و کیفی کارنامه قابل قبولی در سطح کشور دارد، هر مرکز بیمارستانی نیز از نظر درجه اعتبار بخشی رتبه یک کشور را دارد.

وی خاطر نشان کرد: در ۹ ماهه سال جاری تعداد مراجعان سرپایی به مراکز درمانی تحت پوشش ۹۴۳ هزار و ۷۷۱مورد بوده که شامل ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و داندان پزشکان است، مراجعه پاراکلینک به مراکز داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، سنوگرافی در این بازه زمانی بالغ بر ۷۷۴هزار و ۹۱۹ مورد بوده است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کردستان اذعان کرد: تعداد مراجعان به بیمارستان‌های تامین اجتماعی کردستان در ۹ ماهه اخیر حدود ۱۶ هزار و ۸۳۴ مورد بوده که از این تعداد ۷ هزار و ۷۷۳ مورد منجر به جراحی و بستری شده است.

وی اعلام کرد: سیاست کلی سازمان تامین اجتماعی در درمان مستقیم، خرید راهبردی خدمات برای کاهش پرداخت است، افزایش ۴۰ درصدی مراکز طرف قرارداد در کل استان بالغ که بر ۸۴۶ مرکز درمانی بوده، در همین زمینه بود؛ در حال حاضر ۱۱۰ پزشک عمومی، ۲۴۳ پزشک متخصص، ۳۳ مورد داندان پزشک، ۱۸۶ مورد واحد های پاراکلینک، ۱۶ بیمارستان دانشگاهی، ۳ بیمارستان خصوصی، ۵۱ درمانگاه طرف قرارداد این سازمان است.

قادرپور اقدم از توسعه بیمارستان‌های سطح استان خبر داد و گفت: بافت قدیمی بیمارستان سنندج و سقز نیاز به به روز رسانی دارد در مرحله اجرا است که امیدواریم در چند سال آینده به استاندارد لازم خواهد رسید.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کردستان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر دلیل خراب بودن دستگاه ام آی آر این بیمارستان چیست؟، گفت: دستگاه ام آی آرقبلی متاسفانه ۳ مورد منجر به قفل دستگاه شد که با پیگیری مداوم دستگاه جدید با اعتبار بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان در تیرماه امسال خریداری، راه‌اندازی و ۲ هزار و ۸۰۰ بیمار پذیریش شد.

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.