تاریخ انتشار : شنبه 3 تیر 1402 - 10:44
کد خبر : 982

سیاسی‌بازی در تشکل‌های کارگری اشتباه است

سیاسی‌بازی در تشکل‌های کارگری اشتباه است
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سیاسی‌بازی در تشکل‌های کارگری اشتباه است گفت: تشکل‌های کارگری به عنوان ابزارهای سیاسی استفاده نشوند.

به گزارش تسنیم، سیدفخرالدین‌ نژادموسوی صبح امروز در نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری و شوراهای اسلامی کار بافق اظهار داشت: کارگر یکی از مهم‌ترین انرژی‌هایی است که در تولید می‌تواند سبب توسعه شود.

وی ادامه داد: کارگران و کارفرمایان در کنار هم دوبال تولید را تشکیل می‌دهند و سه رکن اصلی نظام اسلامی باید کار خود را به نحو احسن انجام دهند تا این دوبال بهترین توسعه را برای کشور در کوتاه‌ترین زمان به ارمغان آورند.

موسوی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به موضوع امنیت شغلی، خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع امنیت شغلی را به طور جدی دنبال می‌کند و از سال گذشته در قالب گفتگو با شرکای اجتماعی در سطح عالی جلساتی را برگزار کردیم؛ اصلاح این موضوع مهم تنها بر عهده این وزارت نیست.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نمایندگان مجلس نقش مهمی در حل مسئله امنیت شغلی ایفا می‌کنند، حمایت همه جانبه از نگاه دولت سیزدهم به رفع مسائل کارگری و کارفرمایی، امری اجتناب ناپذیر است.

نژادموسوی افزود: نگاه دولت به مسائل کارگری و کارفرمایی نگاه عادلانه و توجه به رونق تولید در کشور است؛ برای اینکه به اهداف اقتصادی کشور برسیم باید در چارچوب قوانین و برابر به دو بال تولید یعنی کارگران و کارفرمایان نگاه کنیم.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل تشکل‌های کارگری را یک موضوع بین‌المللی دانست و گفت: در سازمان بین‌المللی کار کشورهای مختلفی عضویت دارند و ایران به عنوان رئیس دوره‌ای گروه آسیا اقیانوسیه به عنوان متولی امور تشکل‌ها در این سازمان معرفی شد؛ این مسئله اتفاقی نیست و نشان از رشد کشور در زمینه حل و فصل مسائل کارگری و کارفرمایی دارد.

وی با اشاره به اینکه تشکل‌های صنفی فارغ از سیاست هستند، خاطرنشان کرد: این مسئله که از تشکل‌ها بعنوان ابزار سیاسی استفاده شود کاملاً اشتباه است و نباید خواسته به حق کارگر و کارفرما درگیر مسائل سیاسی شود؛ کارگران و کارفرمایان زمانی که نیاز بوده برای دفاع از منافع کشور به میدان سیاست آمده و کمک حال نظام جمهوری اسلامی ایران شدند.

نژادموسوی تشکیل تشکل در کارگاه‌های مشمول را منوط به درخواست کارگر و کارفرما دانست و تصریح کرد: تا زمانی که کارگران خودشان جهت تشکیل تشکل اقدام نکنند، نمی‌توان آنها را مجبور به کاری کرد؛ یکی از دلایل عدم استقبال برخی کارگران از تشکل‌ها عدم شناخت کافی از نوع عملکرد تشکل دارد.

وی ادامه داد: اغلب بر این باورند که تشکل ها و اعضای شورای اسلامی کار، کارگران و کارفرمایان را رودروی هم قرار می‌دهند در صورتی که این موضوع صحت ندارد؛ در واقع عملکرد تشکل‌های تشکیل شده در شرکت‌ها می‌تواند پیام منفی یا مثبت برای دیگر شرکت‌ها بفرستد.

کانال تلگرام کارگر 24
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.