تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1402 - 13:23
کد خبر : 3129

برای این افراد هر ماه بیمه ۶۰ روز حساب می شود؟

برای این افراد هر ماه بیمه ۶۰ روز حساب می شود؟
بیمه شده ای که در چند کارگاه شاغل بوده و طبق ماده 34 قانون تأمین اجتماعی، حق بیمه او توسط کارفرمایان پرداخت می شود، جمع سوابق ماهانه بیمه شده برای نیمه اول سـال حداکثر تا 31 روز و برای نیمه دوم سـال تا 30 روز و در سال های غیر کبیسه برای اسـفندماه حداکثر تا 29 روز محاسبه می شـود

صبح ها در یک کارگاه تولیدی کار می کنم و شــب ها به مدت ۸ ساعت نگهبان کارخانه دیگری هستم. هر دو کارفرما برای من یک ماه کامل حق بیمه پرداخت می کنند. آیا سوابق من در سیستم تأمین اجتماعی برای هر ماه ۶۰ روز سابقه بیمه منظور می شود؟

به گزارش کارگر ۲۴؛ احمد فاضلی کارشناس تامین اجتماعی گفت: خیر، بیمه شده ای که در چند کارگاه شاغل بوده و طبق ماده ۳۴ قانون تأمین اجتماعی، حق بیمه او توسط کارفرمایان پرداخت می شود، جمع سوابق ماهانه بیمه شده برای نیمه اول سـال حداکثر تا ۳۱ روز و برای نیمه دوم سـال تا ۳۰ روز و در سال های غیر کبیسه برای اسـفندماه حداکثر تا ۲۹ روز محاسبه می شـود، اما در رابطه با ارائه تعهدات قانونی سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شده، از قبیل بازنشستگی و… فقط دستمزدها باهم جمع خواهند شد.

کانال تلگرام کارگر 24

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.